Różny świat

Nie bardzo podoba mi się to co się obecnie dzieje, obraz dzisiejszego świata. Ponieważ obserwuję fotoreporterów z rożnych zakątków globu, mam pewne wyobrażenie sytuacji.

Najpierw atak Rosji na Ukrainę, od pewnego czasu atak Izraela na strefę Gazy. Zawsze był to punkt zapalny, ale to co tam się teraz wyprawia jest co najmniej przerażające. Zdjęcia z tamtej części świata jak i filmy zasmucają. Nie będę się zagłębiał ani pokazywać obecnej sytuacji, każdy może sobie sam poszukać. Giną tysiące ludzi i każdy kto ma oczy widzi że to już nie chodzi o wojnę z terroryzmem, a chęć zajęcia ziem i zmuszenia ludzi tam mieszkających do ucieczki. Smutna jest też światowa zgoda na taki kolej rzeczy, zaślepiona przez względy polityczne i ekonomiczne, za nic mając życie ludzkie.

możemy zaoferować im ciepło i spokój, a radość i beztroska sama do nich przyjdzie

Właśnie to uświadomiło mi podczas świątecznego rodzinnego spotkania jakie szczęście obecnie mamy. Jest spokój, możemy razem usiąść do stołu, nacieszyć się chwilą, bez obawy że ktoś lub coś nas zaatakuje czy zrzuci bombę na nasz dom i pogrzebie naszych bliskich pod gruzami.

Mam szczęście że możemy zaoferować im ciepło i spokój, a radość i beztroska sama do nich przyjdzie. Bo takie powinno być dzieciństwo

Chciał bym że by wszystkie dzieci mogły tego doświadczyć.

Nie jestem znawcą politycznych układów, nawet polityki nie lubię, a to jedynie moje zdanie.

Leave a Comment.

© All rights reserved. Maciej Karoń

W czym mogę ci pomóc?