Ziemia Winowajców

Historia dziewczyny która próbując postąpić słusznie wpakowała się w niezłe tarapaty. Trafia do miejsca gdzie są przetrzymywani najgorsi zbrodniarze. Ale nie jest to zwykłe więzienie, to cała kraina z której nie można się wydostać. Przed jej opuszczeniem broni klątwa oraz zjawy które zaatakują każdego kto spróbuje zbiec.

Dziewczyna której trudno było się odnaleźć w zwykłym świecie, robiąca na przekór, której było trudno dostosować się do panujących konwenansów, teraz musi znaleźć sposób aby przetrać w nowym, nie znanym i wrogim środowisku, tak różnym od tego w którym była. Czy znajdzie swoje miejsce? Czy pozostanie sobą? Będzie wierna sowim ideom w obliczu brutalności i bezwzględności nowego świata?

Ja już znam odpowiedź teraz pora na ciebie.

„…książkę tak obfitą
że nie powstydził by się jej
sam Stephen King”

Anna S. Cichosz autorka Ziemi Winowajców napisała książkę tak obfitą że nie powstydził by się jej sam Stephen King. Jest to dość niezwykłe jak na debiut ponieważ rzadko się zdarza aby pierwsza powieść miała aż 703 strony.

Trochę mi zajęło przeczytanie tej powieść, między innymi dla tego że była dość pokaźnych rozmiarów, ale też dla tego że rok 2023 był dość kiepskim dla mnie jeśli chodzi o czytanie książek. Jest to ciekawa przygodowa opowieść o przeżyciach głównej bohaterki, która potrafiła irytować swoim zachowaniem, uporem i postępowaniem, aż się miało ochotę krzyczeć w otwarte strony „co ty robisz..!!”

Ale może przez to jest ciekawej, wczuwamy się w położenie bohaterki i przez swoje własne doświadczenie reagujemy w dany sposób. Oczywiście cały czas kibicując naszej protagonistce w osiągnięciu upragnionego celu, czyli wolności… ale czy na pewno? A może jest coś więcej… sprawdźcie sami.

Widzicie mapę? To dodatek który pokazuje świat z książki, mapa jest dwustronna. Ja kupując zestaw w komplecie dostałem też między innymi piękny kubek i pyszne krówki.

Leave a Comment.

© All rights reserved. Maciej Karoń

W czym mogę ci pomóc?